Hakkımızda

Farklı akademik geçmişlere sahip, konusunda uzman ve yeniliklere kolay uyum sağlayabilen, genç bir kadronun oluşturduğu; Enviro Mühendislik 2007 yılında Çevre Mevzuatları konusunda; Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri vermek üzere Konya’da faaliyetine başlamıştır.
2007
 
2008
ÇED Raporları ve Proje Tanıtım Dosyaları için farklı illerden hizmet alan Kurum ve Kuruluşlara yerinde hizmet verebilmek adına, Konya’da ilk ÇED Yeterlik Belgesini almaya hak kazanmıştır.
 
Hizmet verdiği firmaların, Çevre Mevzuatı konularında ihtiyaçlarını fark etmesi sonrasında Çevre Danışmanlık Kadrosunu oluşturmuş ve henüz yasal bir zorunluluk yokken Çevre Danışmanlık Hizmetlerini yelpazesine eklemiştir.
2009
 
2010
Çevre Danışmanlık Hizmetlerinin zorunlu hale getirilmesi ile 31/12/2010 tarihinde Konya’da İlk, Türkiye genelinde 55. sırada yer alarak Çevre Danışmanlık Yetki Belgesini almaya hak kazanmıştır.

ÇED ve Çevre Danışmanlık Hizmetleri konularındaki müşteri memnuniyetleri ve talepleri sonrasında Çevresel Ölçüm ve Analiz Laboratuvarı yatırımı gerçekleştirilmiş ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiştir. Aynı yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlik Belgesi ile yetkilendirilmiştir.
 
Kendi sektöründe her zaman öncü olmayı hedefleyen iş disiplini sayesinde, Sürdürülebilirlik Projeleri kapsamında Karbon Ayak İzi Hesaplama ve Raporlaması çalışmalarına başlamıştır.
2023